Gaši: Tunis odbio da izda vize kosovskim karatistima za učešće na Mediteranskom prvenstvu

Karate
Izvor: Klan Kosova

Tunis je sprečio Kosovo da učestvuje na Mediteranskom prvenstvu za kadete, juniore i seniore, a predsednik Karate federacije Avni Gaši pojasnio je da razlog za to leži u tome što ta zemlja ne priznaje kosovsku nezavisnost, prenosi Kljan Kosova.

Gaši navodi Tunis nije odobrio vize za kosovske karatiste.

"Nisu nam izdate vize. Da biste ih dobili, potreban vam je poseban kod koji izdaje Ministarstvo spoljnih poslova te zemlje. Razlog za to je što Tunis ne priznaje Kosovo i nemamo diplomatske odnose sa njima", rekao je on.

Predsednik Karate saveza je dodao da je u kontaktu sa nadležnim institucijama.

"Obavestili smo i Olimpijski komitet Kosova. Komunicirali smo sa federacijom Tunisa. Sa federacijom je sve u redu, ali Ministarstvo spoljnih poslova to nije dozvolilo", naglasio je on.

Kosovskim karatistima nije bilo dozvoljeno da učestvuju sa simbolima Kosova ni na Evropskom prvenstvu u karateu održanom u martu u Gvadalahari u Španiji.

Takođe, nije im dozvoljeno učešće ni na Evropskom prvenstvu za mlade, održanom na Kipru.

Kiparske institucije uslovile su nastup Kosova odustajanjem od nastupa sa kosovskim simbolima.