Utakmica Super kupa Kosova u subotu u Antaliji, sastaju se Drita i Priština
Aktuelni šampion fudbalske Super lige Drita i pobednik kosovskog kupa Priština u subotu će igrati finalnu utakmicu Super kupa, a ovo takmičenje ušlo je u istoriju kosovskog fudbala kao prvo koje će biti odigrano u inostranstvu, prenosi Ekonomia Onlajn.
Utakmica će 23. januara, početi u 11.50 sati na stadionu "Mardan" u turskom primorskom gradu Antaliji, a meć će se prenositi uživo na Art Sport 1 i Kljan Kosova.
Jedini trofej Super kupa Drita je osvojila 2018. godine, pobedivši Prištinu, dok plavo-beli drže rekord ovog takmičenja sa ukupno 9 osvojenih trofeja.
U direktnim duelima Drite i Prištine, u svim takmičenjima, od sezone 2012/13 najviše je bilo nerešenih ishoda, čak 13. Ostali mečevi su završeni sa osam pobeda Prištine i šest Drite.
Drita, koja brani titulu šampiona, trenutno je lider i jesenji prvak Super lige sa 41 bodom.
I u poslednje dve utakmice dva rivala, protekle jeseni, završene su nerešeno. Prvi remi na gradskom stadionu u Gnjilanu bio je bez golova (0:0), dok je drugi u Prištini završen rezultatom 1:1. Golove na stadionu Fadilj Vokri postigli su Besnik Krasnići za Prištinu i Fidan Gerbeši za Dritu.
Obe ekipe su, nakon što su obavljeni testovi za kovid-19, otputovale u Antaliju, gde obavljaju poslednje pripreme pred finalnu utakmicu.
Meteorolozi predviđaju da će u subotu temperatura biti do 16 stepeni pa će i uslovi za igru biti savršeni.
0 komentara