Hodžaj: Zbog nedostatka diplomatske kulture, Bisljimi narušio kredibilitet Kosova

Enver Hodžaj
Izvor: Ekonomia Online

Potpredsednik Demokratske partije Kosova Enver Hodžaj izjavio je da Kosovo nikada nije imalo nekog kao što je potpredsednik vlade Besnik Bisljimi, koji je, sa tolikim nedostatkom diplomatske kulture uspeo da naruši kredibilitet Kosova, piše Reporteri.

Prema njegovim rečima, Bisljimi je to učinio jer vlada Aljbina Kurtija nije zainteresovana za implementaciju Briselskog sporazuma postignutog pre godinu dana.

"Kurti i Bisljimi Oni nisu zainteresovani za nastavak dijaloga, već za blokiranje evropske budućnosti Kosova", rekao je Hodžaj.

Bisljimi je juče rekao da neće učestvovati na sastanku na poziv iz Brisela, a na kojem bi se razgovaralo o odluci o zabrani dinara.

"To nije sastanak na koji bi trebalo da ide glavni pregovarač jer pitanje dinara nije deo dijaloga. Mirsolav Lajčak je prekršio sopstvene principe, one za koje je odlučio 2021. godine da neće biti tema bez odobrenja stranaka”, rekao je Bisljimi.

Na njegove reči, reagovao je i portparol EU Peter Stano, navodeći da je takva izjava "neprihvatljiva".