Mišel: Unaprediti integraciju partnera sa Zapadnog Balkana

Izvor: Reporteri
Predsednik Evropskog saveta Šarl Mišel poručio je danas da je Zapadni Balkan važan za Evropsku uniju, kao i da je EU važna za Zapadni Balkan, i da se stoga mora ponovo pokrenuti proces proširenja i unaprediti integracija zapadnobalkanskih partnera, prenosi RTV.
On je u pismu, u kojem poziva evropske lidere na sastanak 23. i 24. juna, kako prenosi Tanjug, naveo da će se sa partnerima iz regiona sastati pred formalni sastanak Evropskog saveta, saopšteno je iz Mišelovog kabineta.
''Sastaćemo se u četvrtak, 23. juna u 9.30 časova sa liderima Zapadnog Balkana, a zatim ćemo nastaviti sa našim sastankom Evropskog saveta, koji će početi u 15 časova tradicionalnom razmenom mišljenja sa predsednikom Evropskog parlamenta (Robertom Metsolom)'', naveo je Mišel.
0 komentara