Palma: Mali Šengen je značajan za srpsku privredu

Predsednik i šef poslaničke grupe Jedinstvene Srbije Dragan Marković pohvalio je Sporazum sa Albanijom vezan za putovanje sa ličnim kartama, prenosi Kurir.

"Ja sam pre 12 godina reagovao na izlaganje tadašnjeg predsednika, kada je rekao da moli vlasnike preduzeća i kompanije da ne sarađuju sa zemljama koje su bombardovale Srbiju i tada sam rekao da se patriotizam ne sipa u traktor", rekao je Marković.

Kako je naveo koristi koje će Srbija imati od tog sporazuma su povećanje izvoza i ekonomska saradnja.

"Mi znamo da Albanija neće promeniti svoj kurs kada je u pitanju Kosovo i Metohija i Edi Rama će uvek podržavati kosovske Albance, ali ovaj mali Šengen je značajan za privredu i našu i ostalih zemalja koje su deo njega. I ovaj zakon će povući još neke države, kada vide efekat, odnosno njegove rezultate", izjavio je lider JS u Skupštini Srbije.