Rešitaj: Dva razloga zbog kojih bi Haradinaj trebalo da bude izabran za predsednika
Aljbena Rešitaj iz Alijanse za budućnost Kosova izjavila je da bi političke stranke na Kosovu trebalo da razgovaraju kako bi pronašle ime novog predsednika, a da ABK ima svog kandidata i to je Ramuš Haradinaj, prenosi Indeks onlajn.
Ona je dodala da je bivši premijer pravi čovek koji će naslediti Hašima Tačija.
"U ovim okolnostima kroz koje prolazi naša zemlja, više nego ikad je potrebna politička i institucionalna stabilnost. Mi smo kao ABK odavno doneli odluku da Ramuš Haradinaj bude kandidat za predsednika“, rekla je Rešitaj.
Prema njenim rečima, dva su razloga zbog kojih je Haradinaj pravi kandidat za mesto šefa države.
"Prvi je Haradinajeva prošlost kao učesnika u svakoj fazi izgradnje Kosova. To je garant za stabilnu i verodostojnu ličnost, ličnost u službi otadžbine i građana“, rekla je Rešitaj.
I drugo, dodala je “ako vratimo sećanje, da je na srpskom Kosovu pod vođstvom Miloševića počinjen nehumani masakr, bivši ministar informisanja u to vreme danas vodi državu Srbiju. Dok je njegov bivši portparol danas predsednik Skupštine Srbije. Stoga, na osnovu ovih okolnosti, cenimo spremnost gospodina Haradinaja da bude predsednik i podržavamo ga “, objasnila je ona.
"Bilo bi dobro da sve političke snage sednu i odluče o predsedniku. Novi predsednik ne može biti izabran bez političkog jedinstva, ali i partijskog, iz političke snage većine“, zaključila je Rešitaj.
0 komentara