Selaković: Siguran sam da se mnogi evropski parlamentarci stide zbog načina na koji Viola fon Kramon obavlja svoj posao
Član predsedništva Srpske napredne stranke Nikola Selaković oglasio se saopštenjem nakon što je Izvestilac za Kosovo u Evropskom parlamentu Viola fon Kramon navela "da bez obzira da li se to sviđa Vladi Španije, Kosovo je nezavisna i slobodna zemlja i da je krajnje vreme da je priznaju".
"Neko vreme je izgledalo da evropska parlamentarka Viola fon Kramon ima opsesivnu želju da po njoj bude nazvana neka ulica ili trg u Prištini, ali nakon što je počela da deli lekcije državama na istoku, jugu, pa sad i na zapadu Evrope, jasno je da ona želi da bude Cezar, Napoleon ili makar Bizmark.
Kada osoba bez ikakve političke težine i krajnje upitnog demokratskog legitimiteta počne da državama poput Španije daje instrukcije da treba da priznaju jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, to nije više ni politički problem, već, bojim se zdravstveni problem", stoji u saopštenju.
Selaković u saopštenju navodi i da "naravno da nijedna od zemalja EU koje, rukovođene međunarodno-pravnim razlozima ali i nedvosmislenim unutrašnjopolitičkim interesima, ne priznaju južnu srpsku pokrajinu kao državu, ne daje ni pet para za Violu fon Kramon i njene lobističke akcije u korist Prištine, ali siguran sam da se mnogi evropski parlamentarci stide zbog načina na koji ona obavlja svoj posao".
"Gospođa Fon Kramon misli da će time što će se proglasiti kraljicom tvitera postati evropska imperatorka, ali to tako ne biva, jer ujedinjena Evropa nije danas ono što jeste zato što je sledila lobiste, oportuniste i demagoge, već zato što je utemeljena na ozbiljnim i trajnim vrednostima i principima, a to su principi koje pomenuta dama svakodnevno krši i gazi pozivajući na kršenje međunarodnog prava", stoji u saopštenju.
1 komentara