Tači i Hoti osudili terorističke napade u Beču
Predsednik Kosova Hašim Tači i kosovski premijer Avdulah Hoti osudili su večerašnji napad u austrijskoj prestonici, u kome je bilo žrtava i povređenih i uputili poruke podrške.
„Kosovo osuđuje kukavički napad koji se dogodio večeras u Beču u Austriji. Blisko saosećamo sa porodicama žrtava, povređenih i svim stanovnicima Austrije u ovom teškom trenutku“, naveo je Tači u objavi na Fejsbuk nalogu.
Kosovski premijer Avdulah Hoti je saopštio da je vest o terorističkom napadu u Beču šokantna.
„Vest o terorističkom napadu u Beču, u Austriji je šokantna. Naše misli i molitve su sa žrtvama i njihovim porodicama“, objavio je Hoti na Tviteru.
Naglasio je da Kosovo podržava borbu protiv terorizma.
„Uz naše smo austrijske saveznike i međunarodnu zajednicu u borbi protiv terorizma", poručio je Hoti.
Gradonačelnik Beča Mihael Ludvig, posle sastanku kriznog štaba, preneo je večeras da su atentatori u centru Beča pucali na ljude koji su sedeli u kafićima.
Gradonačelnik je preneo da je ubijen jedan od atentatora i da se njegov identitet proverava, kao i da se proverava i informacija da je opasan bombaškim pojasem.
Ludvig je kazao da je među ubijenim i jedan civil i da ima ima 15 ranjenih lica.
1 komentara