Aslani: Za normalan život potrebna penzija od 350 do 400 evra

Aslan Aslani
Izvor: Koha ditore

Sekretar Penzionerske organizacije Prištine Aslan Aslani kazao je da 100 evra pomoći od Vlade Kosova neće mnogo značiti penzionerima, već da je neophodno povećanje penzija, kako bi imali za normalan život, prenosi Koha.

Aslani je rekao da penzioner, da bi živeo normalan život, mora da ima penziju od 350 do 400 evra.

"Obećanje da ćemo dobiti 100 evra je kao da nam daju jednu bombonu. Dobro je, ne pomaže ništa, ali moramo reći hvala. Dobijamo 100 evra, hvala što ste ih dali, dobri su, ali ne pomažu. Penzija za normalan život, uključujući lekove, treba da bude od 350 do 400 evra", rekao je Aslani.

Kako je dodao, penzioneri nisu u mogućnosti da plate obaveze poput struje, vode, otpada i lekova koji su najpotrebniji.

Aslani je takođe izrazio žaljenje zbog odlaska mladih sa Kosova, rekavši da su za to krive vlade koje nisu izgradile fabrike za otvaranje radnih mesta.