Hodža: Samoopredeljenje traži odlaganje izbora jer broj njihovih birača opada

Erbljin Hodža
Izvor: Ekonomia Online

Erbljin Hodža iz Pokreta Folj izjavio je da odlaganje lokalnih izbora na mesec, dva ne garantuje poboljšanje epidemiološke situacije, prenosi Ekonomija onlajn.

Prema njegovim rečima postoji mogućnost korišćenja društvenih medija i digitalne platforme koje stranke mogu da koriste za onlajn kampanju.

Hodža je za "Info magazin" istakao da bi CIK trebalo da razmotri druge mogućnosti za organizovanje izbora, možda na otvorenim prostorima uz poštovanje mera na snazi, prenosi TV Kljan Kosova.

"Ne znamo kakva će biti epidemiološka situacija i ako se izbori odlože za 17. novembar, postoji rizik da će brojevi biti još gori", rekao je Hodža.

Predlog predsednika Skupštine Gljauka Konjufce za odlaganje izbora za Hodžu nije argumentovan.

„Ne postoji logičan tok koji garantuje da bi nas odlaganje izbora dovelo u zavidnu situaciju. Biračko telo Pokreta Samoopredeljenje opada, nezadovoljstvo građana imalo bi direktan uticaj na glasanje u konkretnim opštinama“, rekao je Hodža.