MUP Severne Makedonije o protestu: Mere bezbednosti u skladu sa zakonima

Severna Makedonija
Izvor: Kosovo Online

Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije je, povodom skupa u Skoplju, u znak podrške bivšim vođama OVK u Hagu, saopštilo da će sve mere bezbednosti biti sprovedene u skladu sa zakonom, kako bi se osiguralo bezbedno i nesmetano održavanje javnog skupa, preneo je Dukađini.

U vezi sa izjavom makedonskog premijera Hristijana Mickoskog da će se vlada pobrinuti da sve protekne u redu, kao i da je formiran „krizni štab“ koji će pratiti sve aktivnosti 24 sata pre i posle protesta, iz tamošnjeg MUP-a pojašnjavaju da je formiranje operativnog štaba deo standardne procedure za sve veće skupove.

„Obaveštavamo vas da će za protest najavljen za 13. decembar biti formiran operativni štab, što predstavlja standardnu proceduru za svako najavljeno okupljanje građana u većem obimu. Operativnom štabu prisustvuju predstavnici svih organizacionih jedinica u Birou javne bezbednosti koji operativno deluju u vezi sa događajem“, navode iz MUP-a Severne Makedonije za Dukađini.

Organizator skupa u Skoplju je Organizacija veterana OVK-a, čiji je predsednik Hisni Gucati ranije danas rekao da je sve spremno za skup podrške njihovim bivšim vođama, koji će, kako je kazao, biti miran i neće provocirati.

Ipak, naveo je da je njihov zahtev da na dan protesta na prelazu ne budu prisutni policajci srpske nacionalnosti.

„Moj zahtev je bio da srpski graničari ne budu na granici, i to mi je obećano“, rekao je Gucati.

Skup podrške bivšim vođama OVK biće održan na Trgu Skenderbeg u Skoplju 13. decembra.