Gaši: Upravnom sudu je za manje od mesec dana stiglo više od 650 novih predmeta

1
Izvor: Facebook

Vršilac dužnosti predsednika Upravnog suda Redžep Gaši izjavio je da je za manje od mesec dana rada ovoj instituciji podneto više od 650 novih predmeta, dok je istovremeno preneto na hiljade slučajeva iz drugih sudova, upozoravajući da bi veliki priliv predmeta mogao predstavljati ozbiljan izazov za rad suda, prenosi Dukađini.

Vršilac dužnosti predsednika Upravnog suda Redžep Gaši rekao je da će do jula biti prebačeni svi predmeti iz Privrednog suda Kosova, ali da njihov tačan broj još nije poznat.

„Predmeti iz Odeljenja za upravne sporove Osnovnog suda u Prištini, kojih ima približno 9.000, već su prebačeni u Upravni sud i u sudski informacioni sistem SMIL. U međuvremenu, od danas je počeo i postepeni prenos predmeta iz Privrednog suda, iz njegovih dva odeljenja – Odeljenja za upravne sporove i Fiskalnog odeljenja“, rekao je Gaši.

Dok ističe da su nasleđeni predmeti prioritet za rešavanje, Gaši navodi da će posebno izazovno biti postupanje u predmetima koji se odnose na radne sporove. Prema njegovim rečima, 23 sudije, koliko će ovaj sud imati, možda neće biti dovoljne da se izbore sa velikim brojem predmeta.

„Imajući u vidu trenutni broj predmeta koji je stigao u sud za manje od mesec dana, kao i broj predmeta koji se očekuje iz Privrednog i građanskog suda, smatram da taj broj sudija neće biti dovoljan. Posebno zbog velikog broja predmeta koji se odnose na radne sporove između javnih službenika i javnih institucija kao njihovih poslodavaca“, rekao je Gaši.