Savindan u Severnoj Mitrovici: Da ostanemo tu gde jesmo

U osnovnim i srednjim školama u Severnoj Mitrovici danas je proslavljena školska slava Sveti Sava, praznik posvećen prvom srpskom arhiepiskopu i prosvetitelju.
Osnovna škola „Sveti Sava“ dan škole i školsku slavu obeležila je svečanim programom, uz hor i dramsku sekciju.
Direktor škole Milorad Jovanović rekao je za Kosovo onlajn da su ove godine nešto skromniji uslovi i poželeo je svim učenicima srećan praznik.
„Kao i svake godine OŠ Sveti Sava, po tradiciji a i po Zakonu o osnovnom obrazovanju, jer nosi ime velikog srpskog prosvetitelja proslavlja danš škole i školsku slavu. Ove godine u nešto skromnijim uslovima zbog opšte situacije na KiM, ali to ne umanjuje vrednost ovog programa koji su naši učenici spremili i truda koji su uložili. Iskoristiću priliku da svoj deci na KiM i celoj Srbiji, ali posebno mojim đacima, čestitam školsku slavu i dan škole, i poželim dobro zdravlje, sreću i radost i da ostanemo tu gde jesmo“, kazao je Jovanović.
Medicinska škola sa Domom učenika je današnji praznik obeležila bogatim kulturno-umetničkim programom, a direktorka Marina Biševac poželela je da ovaj praznik bude na zdravlje i spasenje svima.
„Po ko zna koji put, nadam se da će ovo biti i na vekove, učenici i radnici Medicinske škole tradicionalno su proslavili školsku slavu, našeg svetitelja, zapravo slavu svih nas. Želim da čestitam svim prosvetnim radnicima, svim učenicima, svima nama na ovim prostorima školsku slavu i neka nam bude na zdravlje i spasenje svih nas“, kazala Biševac.
0 komentara