Srbi u Austriji se pripremaju za najradosniji hrišćanski praznik
Izvor: Kosovo Online
Srbi u Austriji, koji nisu u mogućnosti da proslave Božić u domovini, uveliko se pripremaju za najradosniji praznik, koji će iako daleko Srbije, proslaviti u skladu sa tradicijom i domaćim običajima.
Kako je sutra u Austriji neradan dan, Srbi su danas nabavljali sve što im je potrebno za bogatu, prazničnu trpezu.
Da predstoji veliki praznik koji proslavlja veći broj Srba u Beču svedoče i brojni štandovi sa badnjakom ispred pijaca i prodavnica.
Ispred bečke pijace Majzelmarkt na desetak štandova moguće je kupiti badnjak, u različitim oblicima, kao i seno, i sve drugo što, prema tradiciji, treba da krasi dom za Božić.
Na bečkim pijacama je gužva, a redovi ispred mesara su duge, jer bez pečenice nema ni prave božićne trpeze.
Takođe, dugi redovi su i ispred ribarnica, budući da se na Badnji dan priprema posna trpeza.



0 komentara