Arifi: Nismo napravili nikakav kompromis sa Kurtijem
Član Alijanse Avni Arifi izjavio je da ta stranka nije napravila nikakav kompromis sa liderom Pokreta Samoopredeljenje Aljbinom Kurtijem, prenosi Kljan Kosova.
Arifi je rekao da Alijansa i ne traži sastanak sa Kurtijem i da nije zainteresovana da bude deo vlade Pokreta Samoopredeljenje.
„Nismo napravili nikakav kompromis sa Kurtijem. Mi čak ni ne tražimo sastanak. Kompromis bi bio da smo mu rekli: da li ćete nam dati ovoliko ministarstava ili ove privilegije? Izneli smo šest zahteva koji se odnose isključivo na građane, a ne na Alijansu. Alijansa ne želi sastanak, jer nam nije potreban. Kako drugačije da kažemo građanima Kosova da Alijansa ne želi koaliciju sa Kurtijem i da nije zainteresovana da bude u vladi sa Pokretom Samoopredeljenje“, rekao je Arifi.
On se osvrnuo i na pitanje izbora predsednika, navodeći da Alijansa nikome nije postavljala uslove u vezi sa tom funkcijom.
„Kada je reč o funkciji predsednika, Alijansa nikome nije postavljala uslove. Pojavile su se tvrdnje da je Alijansa predložila Ramuša Haradinaja, ali to nije tačno. To je poseban proces. Ako opozicione stranke, Demokratski savez Kosova i Demokratska partija Kosova, smatraju da Haradinaj može biti zajednički kandidat, Alijansa će ga, naravno, podržati“, izjavio je Arifi.
0 komentara