Beriša: Srbija intenzivira odnose sa SAD, kosovska vlada nesposobna i antizapadna

anton beriša
Izvor: RTK

Bivši zamenik ministra spoljnih poslova i zvaničnik DSK-a Anton Beriša smatra da je sastanak predsednika Džoa Bajdena sa ambasadorom Srbije u SAD Markom Đurićem signal intenziviranja odnosa, dok Kosovo svojim teokratskim i levičarskim ponašanjem odlaže svaki susret sa visokim američkim zvaničnicima.

Beriša je na Fejsbuku napisao da je Srbija svesna da ne može da nastavi svoju neprijateljsku politiku, već naprotiv, čini sve da obnovi odnose sa Sjedinjenim Državama.

"Srbija je bombardovana od NATO-a na čelu sa SAD. Ona je dobro shvatila da ne može da nastavi sa neprijateljskom politikom, naprotiv, čini sve da sanira odnose sa Amerikom, što pokazuje i nedavni sastanka Đurića sa Bajdenom", napisao je on.

S druge strane, Beriša navodi da je iako je Kosovo oslobođeno od strane NATO-a, na čelu sa Sjedinjenim Državama, i svojim teokratskim i levičarskim ponašanjem odlaže svaki susret sa visokim američkim zvaničnicima.

„Kosovo, nažalost, ima problem ne samo sa aktuelnom vlašću koja je očigledno nekompetentna i sa antizapadnim pogledom na svet, već i sa problemom nedostatka javnog mnjenja, koje je, najblaže rečeno, pospano u odnosu na važnost održavanja savezništva i privrženosti zapadnim demokratskim vrednostima“, napisao je Beriša.