Dendijas: Važno je nastaviti dijalog Beograda i Prištine

Olta Džačka i Nikos Dendias
Izvor: albanian post

Grčki ministar spoljnih poslova Nikos Dendijas izrazio je zabrinutost zbog situacije na severu Kosova i rekao da Grčka podržava dijalog Kosova i Srbije, prenosi Reporteri.

Dendijas je u Tirani, na zajedničkoj konferenciji za medije sa ministarkom spoljnih poslova Albanije Oltom Džačkom rekao da bi svi trebalo da pokažu realizam i da budu što plodniji, konstruktivniji i povlače prave poteze.

"Na sastancima koje sam imao u Prištini i Beogradu podvukao sam potrebu za nastavkom dijaloga Srbije i Kosova u cilju postizanja sveobuhvatnog rešenja", rekao je Dendijas.

Dendijas je izrazio posvećenost Grčke za stabilnost, prosperitet i mir u regionu Zapadnog Balkana.

"Stabilnost, prosperitet i mir za nas su primarni zahtev, jer je evropska perspektiva Zapadnog Balkana izazov sa kojim se moramo uspešno suočiti", poručio je Dendijas.