U srpskim sredinama na Kosovu 67 novozaraženih

Korona
Izvor: Kosovo Online

Od 180 rezultata koji su tokom jučerašnjeg dana stigli, 67 osoba zaraženo je koronavirusom, a izlečeno je 19, saopštio je Krizni štab u Kosovskoj Mitrovici.

U Kosovskoj Mitrovici, u poslednja 24 časa zaraženo je 31 lice, šest je izlečeno. U Zvečanu je 11 novoobolelih i jedno izlečenje, u Leposaviću 12 novoobolelih i dva izlečenja, a u Zubinom Potoku osam novoobolelih i šest izlečenja.

Na centralnom Kosovu u poslednja 24 časa bilo je pet novoobolelih, u Kosovskoj Kamenici, Štrpcu i Gnjilanu po jedan i u Prilužju dvoje.

Ukupno je hospitalizovan 71 pacijent.

U izolaciji je  682 inficiranih.

U Kliničkom bolničkom centru u Kosovskoj Mitrovici smešteno je 69 obolelih, a u KBC u Nišu dvoje.

Od poslednjeg izveštaja dve osobe su preminule od posledica infekcije, po jedna u Kosovskoj Mitrovici i u Leposaviću.