Mojsilović sa komandantima jedinica: Predstoje bezbednosni izazovi za koje VS mora biti spremna
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović održao je danas radni sastanak sa komandantima taktičkih jedinica koje zadatke izvršavaju u kopnenoj komponenti srpske armije.
Na završnom sastanku u ovoj godini, uz osvrt na realizaciju ključnih zadataka, razmatrana je bezbednosna situacija u zemlji i okruženju, pre svega u Kopnenoj zoni bezbednosti, kao i misije i zadaci jedinica i planovi za sledeću godinu, saopštilo je Ministarstvo odbrane Srbije.
Bilo je reči i o daljem unapređenju efikasnosti snaga za hitno i brzo reagovanje u izvršavanju zadataka iz prve misije Vojske Srbije koje, kako se navodi, dolazi kao rezultat uvođenja u operativnu upotrebu nedavno nabavljenih savremenih sredstava i opreme.
Načelnik Generalštaba je dao konkretne zadatke i smernice i istakao da predstoje važni zadaci i bezbednosni izazovi na koje Vojska Srbije mora biti spremna da odgovori, te da će se, uz snažnu podršku državnog rukovodstva, prioritetno nastaviti sa jačanjem sposobnosti u onim oblastima koje su ključne za uspeh i pobedu u uslovima kakvi vladaju na savremenom ratištu.
Sastanku su prisustvovali i zamenik načelnika Generalštaba Vojske Srbije general-potpukovnik Tiosav Janković, komandant Kopnene vojske general-major Zoran Nasković, rukovodioci dela užih unutrašnjih jedinica Generalštaba, štabni oficiri u komandama jedinica i glavni podoficir Vojske Srbije.
0 komentara