Revizor: Loši uslovi za rad u školama u 3 opštine
Izvor: Telegrafi
Državna kancelarija za reviziju navela je u izveštaju „Upravljanje održavanjem obrazovnih ustanova “, da neke škole u Prištini, Vučitrnu i Uroševcu ne pružaju osnovne uslove za razvoj nastavnog procesa, jer javne institucije nisu obezbedile odgovarajuće održavanje tih objekata, prenosi Koha.
Prema izveštaju, situacija u jednom broju škola u tim opštinama nije dobra, jer ne postoji stalno održavanje prostorija, koje bi omogućilo razvoj nastave u zdravom okruženju i sa osnovnim uslovima za rad.
„Četiri školska objekta pružala su minimalne uslove za održavanje, ali ni to nije dovoljno. Dok smo u sedam školskih zgrada otkrili značajne nedostatke u snabdevanju higijenskim materijalima i opremom, godišnjim krečenjem i dezinfekcijom zidova“, navodi se u izveštaju.
Revizor je četiri škole u Uroševcu ocenio kao veoma loše po pitanju higijenskih uslova, dve škole u Prištini, i jednu u Vučitrnu.
0 komentara