Srbi sa Kosova na putu ka Novom Sadu večeras stigli u Kraljevo: Glavni motiv podrška Srbiji

Srbi sa Kosova stigli u Kraljevo
Izvor: Kosovo Online

Grupa od 60 Srba sa Kosova, koja je juče krenula pešice ka Novom Sadu u znak podrške predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, stigla je večeras u Kraljevo, gde im je priređen srdačan doček.

Više od 2.000 Kraljevčana dočekalo je pešake sa Kosova oko 19 sati u mestu Jarčujak, uz špalir, baklje, vatromet, zastave Srbije, pesmu „Veseli se srpski rode“. Tradicionalno, dobrodošlicu su im poželeli uz pogaču i so, ali i transparente podrške.

Mladen Marković iz Leposavića rekao je da mu ovo nije prvi put da pešači ka centralnoj Srbiji, ali da ovakav doček nije nikada doživeo.

„Naša glavna motivacija je da damo podršku našoj zemlji i našem predsedniku Aleksandru Vučiću. Danas je putovanje proteklo dobro, vreme nas je poslužilo... Držimo se zajedno, atfosmera je dobra, bukvalno smo svi kao jedno sever, Kosovsko Pomoravlje, Gračanica“, rekao je Marković i zahvalio građanima građanima na dočeku, ali i onima koji su ih, kaže, pratili celim putem, donosili namirnice, čaj, vodu…

Srbe sa Kosova dočekao je i gradonačelnik Kraljeva Predrag Terzić, koji im je poželeo dobrodošlicu.

„Večeras kroz Kraljevo prolaze Srbi sa severa KiM, južno od Ibra, iz Kosovskog Pomoravlja. Svi oni su došli u Kraljevo da kažu da smo mi jedna jedinstvena zemlja, Srbija i da imamo jednog predsednika, Aleksandra Vučića. Srbi u Kraljevu, ali i Srbi i iz drugih delova Srbije nikada neće glasati za one koji su doprineli da Kosovo proglasi nezavisnost. Nikada neće podržati vlast koja je dopustila da Crna Gora proglasi nezavisnost. Mi se borimo da naša država napreduje i ne pravimo nikakvu razliku između Srba jer Srbi žive u centralnoj Srbiji, na KiM, u Hercegovini, u RS, Severnoj Makedoniji, Albaniji… Svi oni pripadaju srpskom narodu“, rekao je Terzić.

Predsednik opštine Vrnjačka Banja Boban Đurović istakao je da je veliko zadovoljstvo dočekati pešake sa Kosova.

„Oni žele da podrže Srbiju koja radi, gradi i razvija se, koja je protiv blokada. Ovo je najvažniji trenutak kada treba da se složimo, ujedinimo, što je politika predsednika Vučića, dok neki drugi svakoga dana rade na tome da nas razjedine. Želim ovim hrabrim momcima srećan i bezbedan put i da se zajedno vidimo u Novom Sadu“, rekao je Đurović.

Nakon završene današnje rute i odmora, Srbi sa Kosova sutra nastavljaju put pešačeći ka Čačku.