Štrajk železnice Kosova: Obustavljen saobraćaj na dva dana
Izvor: Reporteri
Sindikati železnica Kosova najavili su dvodnevni štrajk usled neispunjenih zahteva o povećanju plata, pa će tako železnički saobraćaj biti obustavljen 12. i 13. juna, prenosi Dukađini.
U saopštenju se navodi da železnica stupa u štraj nakon neuspeha dijaloga sa poslodavcem u vezi sa zahtevom za povećanje plata, koji nije promenjen 15 godina.
Sindikat ističe da je ova ekstremna mera preduzeta kako bi se izvršio pritisak na nadležne organe, kako bi se ostvarili dugogodišnji zahtevi zaposlenih.
Vozovi će nastaviti saobraćaj u subotu i nedelju, 14. i 15. juna, izuzev linije Priština-Peć, koja će nastaviti sa saobraćajem tokom dana štrajka. Predsednik Sindikata železničara Kosova Hisen Nikči zatražio je razumevanje od građana i pozvao institucije na hitno i održivo rešenje.
0 komentara