Suniog: Oduzimanje licence TV Kljan Kosova će imati reperkusije na medijski pluralizam na Kosovu

Tomaš Suniog
Izvor: Klan Kosova

Ambasade Francuske, Nemačke, Italije, Velike Britanije, SAD i EU na Kosovu izrazile su duboku zabrinutost zbog današnje odluke Ministarstva industrije, preduzetništva i trgovine da suspenduje licencu za poslovanje TV Kljan Kosova.

To je saopštio ambasador EU na Kosovu Tomaš Suniog na Tviteru dodajući da su posebno zabrinuti što je oduzimanje licence za poslovanje TV Kljan Kosova nesrazmerna odluka koja će imati reperkusije na medijski pluralizam na Kosovu.

"Oduzimanje dozvole bilo kojoj medijskoj kući je značajan korak koji zahteva rigorozno razmatranje. Sloboda izražavanja i informisanja su važne karakteristike demokratskih društava. Očekujemo pravičan i transparentan pravni proces za rešavanje situacije", naveo je Suniog na Tviteru.