Tužilaštvo u Prištini: Određeno zadržavanje osumnjičenom za krađu zlata vrednosti milion evra

Krađa u Prizrenu
Izvor: Gazeta Express

Osnovno tužilaštvo u Prištini saopštilo je da je, nakon zajedničke istrage sa kosovskom policijom, odredilo zadržavanje do 48 sati Dž. V. zbog sumnje da je iz jedne zlatare u Prištini ukrao zlato u vrednosti od milion evra.

Prema navodima tužilaštva, ukradeno je oko devet kilograma zlata, dok su tokom pretresa stana osumnjičenog pronađeni pištolj za koji nije postojala dozvola i jedan dijamant, prenosi Zakletva za pravdu.

Kako se navodi, takođe će biti izrečena privremena mera zabrane raspolaganja imovinom osumnjičenog, uključujući automobil i stan u vrednosti od 110.000 evra.

„Iz zlatare  je ukradeno oko devet kilograma zlata, u vrednosti od 1.000.000 evra. Tokom pretresa stana osumnjičenog pronađeno je i oduzeto jedno ilegalno oružje, kao i jedan dijamant. Takođe, biće izrečena privremena mera zabrane raspolaganja imovinom okrivljenog, odnosno vozilom BMW X6 i stanom, u vrednosti od oko 110.000 evra, a biće podneti i zahtevi za trajnu meru zabrane u vezi sa oduzetom imovinom“, navodi se u saopštenju.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati zbog sumnje da je izvršio krivično delo „teška krađa“.

„Državni tužilac će, u zakonskom roku, podneti zahtev nadležnom sudu za određivanje mere pritvora protiv okrivljenog“, dodaje se u saopštenju.