Vernici Albanske autokefalne pravoslavne crkve proslavili Vaskrs
Pravoslavni vernici proslavljaju Vasrks i u Albaniji, ge je ponoćnu arhijerejsku liturgiju uz sasluženje sveštenstva Autokefalne pravoslavne crkve u sabornom hramu Vaskrsenja hristovog u Tirani služio arhiepiskop Anastasios Janulatos.
Širom zemlje služene su vaskršnje liturgije.
U Vaskršnjoj poslanici Janulatos je pozvao na mir u svetu.
Pravoslavni vernici u Albaniji žive na severu, jugoistoku i jugu zemlje gde je većinsko stanovnistvo grčkog porekla.
Predsednik Albanije Bajram Begaj i premijer Edi Rama čestitali su danas albanskim pravoslavnim vernicima Vaskrs.
Uz blagoslovenu i radosnu uskršnju želju, Begaj preneo je poruku jedinstva i podrške, šireći poverenje i optimizam u albansko društvo.
Srećan Uskrs, dan vere i nade za sve pravoslavne albanske vernike!
Ovaj sveti praznik ujedinjuje sve pravoslavne vernike svuda. Uskrs nas poziva da imamo veru i da se nadamo životu. Da podrži bratstvo, prijateljstvo i društvo u dobru i zlu. Uskrs simbolizuje svetlost života, osvajanje života nad smrću. Sveće koje pravoslavni vernici uzimaju u crkvi i nose u svoje domove večeras su sa sobom ponele nadu, veru i optimizam za miran, radostan i zdrav život. Blagosloven Vaskrs za sve pravoslavne albanske vernike koji slave!", istakao je Begaj u uskršnjoj poruci.
I albanski pemijer Rama čestitao je Vaskrs.
Ponoćna liturgija služena je i u Skadru.







0 komentara