Vernici Albanske autokefalne pravoslavne crkve proslavili Vaskrs

Vaskršnja liturgija u Tirani
Izvor: Kosovo Online

Pravoslavni vernici proslavljaju Vasrks i u Albaniji, ge je ponoćnu arhijerejsku liturgiju uz sasluženje sveštenstva Autokefalne pravoslavne crkve u sabornom hramu Vaskrsenja hristovog u Tirani služio arhiepiskop Anastasios Janulatos.

Širom zemlje služene su vaskršnje liturgije. 

U Vaskršnjoj poslanici Janulatos je pozvao na mir u svetu.

Pravoslavni vernici u Albaniji žive na severu, jugoistoku i jugu zemlje gde je većinsko stanovnistvo grčkog porekla. 

Predsednik Albanije Bajram Begaj i premijer Edi Rama čestitali su danas albanskim pravoslavnim vernicima Vaskrs.

Uz blagoslovenu i radosnu uskršnju želju, Begaj preneo je poruku jedinstva i podrške, šireći poverenje i optimizam u albansko društvo.

Srećan Uskrs, dan vere i nade za sve pravoslavne albanske vernike!

Ovaj sveti praznik ujedinjuje sve pravoslavne vernike svuda. Uskrs nas poziva da imamo veru i da se nadamo životu. Da podrži bratstvo, prijateljstvo i društvo u dobru i zlu. Uskrs simbolizuje svetlost života, osvajanje života nad smrću. Sveće koje pravoslavni vernici uzimaju u crkvi i nose u svoje domove večeras su sa sobom ponele nadu, veru i optimizam za miran, radostan i zdrav život. Blagosloven Vaskrs za sve pravoslavne albanske vernike koji slave!", istakao  je Begaj u uskršnjoj poruci. 

I albanski pemijer Rama čestitao je Vaskrs. 

Ponoćna liturgija služena je i u Skadru.