Vernici na Gazimestanu, policija deli obaveštenje da neće tolerisati isticanje simbola koji podstiču mržnju

vernici na Gazimestanu, policija pretresa
Izvor: Kosovo Online

Na Gazimestan, gde će danas biti služen parastos, pristigli su vernici kako bi se poklonili pred spomenikom kosovskim junacima. Na ulazu u kompleks je veliki broj pripadnika Kosovske policije koji pretresaju vernike i uručuju im dokument sa obaveštenjem da neće tolerisati isticanje simbola koji podstiču etničku i versku mržnju.

U kompleksu prisutni su i policajci u civilu.

Prisustvo Kosovske policije pojačano je i na putu do Gračanice.

Vernici, koji su danas pristigli na spomenik Kosovskim junacima. kažu da je ovaj datum važan za ceo srpski narod.

„Predivan je osećaj. Bili smo u manastiru Gračanica na pričešću, sada smo ovde. Čekamo da se još ljudi skupi. Ovaj datum je važan za čitav srpski narod, počevši od Kosovske bitke, atentata na austrijskog cara, takođe, izručenje predsednika i mislim da više ljudi treba da dođe na ovaj dan na Kosovo i Metohiju da zajedno proslavimo praznik“, rekao je Nikola Lučić sa Pala.

Anđela Nikolić iz Lipljana kazala je da je privilegija i čast danas biti na Gazimestanu.

„Ovde sam skoro svake godine i meni je zaista privilegija i čast da budem na ovakvom mestu, da odam počast našoj srpskoj vojsci koja je žrtvovala šta je žrtvovala za naše postojanje i opstanak“, kazala je Anđela.

Za Gordanu Đorić ovo je poseban dan kada je u mislima sa onima koji su dali svoje živote za Kosovo.

„Kao i uvek, jako je emotivno. Ne mogu da zamislim sebe da ostanem kući na današnji dan, da ne budem ovde za vreme parastosa i da se družim sa ljudima koji dolaze ovde, da budem u mislima sa svima onima koji su dali svoje živote da bi mi mogli da živimo i dalje ovde“, istakla je Đorić.

Igor Đorić naveo je da je nakon dve godine poseban osećaj biti na Gazimestanu.

„Prelep je osećaj biti ovde. Posle dve godine, stvarno je prelepo“, rekao je Igor Đorić.