Napadnut ministar Selaković, Vučić: Pozivam sve da sačuvamo mir
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je večeras da je u Beogradu napadnut ministar kulture Nikola Selaković.
„Želim da vas pozovem da sačuvamo mir, jer pristojnu Srbiju ne mogu da pobede. Napali su večeras i ministra Selakovića. Misle da su time rešili neki problem. Nisu. Samo su pokazali još jednom šta stvarno misle o demokratiji u zemlji i kako bi se odnosili prema ljudima koji drugačije razmišljaju od njih“, naveo je Vučić u objavi na Instagramu.
Beogradski mediji preneli su večeras da su nepoznate osobe presrele i napale Selakovića dok je išao u posetu roditeljima.
Napad na ministra kulture osudio je i premijer Srbije Miloš Vučević, koji je zatražio hitnu reakciju nadležnih.
„Najoštrije osuđujem fizički napad na mog kolegu i prijatelja Nikolu Selakovića, ministra u Vladi Srbije. On je noćas mučki udaran, sa leđa. Kriv im je Nikola zato što je pristojan, pošten i patriota. Očekujem hitnu reakciju nadležnih organa“, napisao je Vučević na Instagramu i poželeo Selakoviću brz oporavak.
Naveo je da je strašno što se sve češće vide izlivi besa i mržnje, krvničkog iživljavanja na političkim neistomišljenicima, na ljudima koji su pristojni i ne odgovaraju na provokacije.
„To je rukopis istih onih koji pokušavaju da nasilno uzurpiraju institucije, nasilnika i siledžija koji pripremaju obojenu revoluciju i nasilne proteste 15. marta. Siledžije, batinaši i nasilnici nikada neće pobediti Srbiju“, dodao je Vučević.
Napad na ministra Selakovića osudio je i ministar spoljnih poslova Marko Đurić.
„Potrešen sam i ogorčen zbog večerašnjeg kukavičkog napada na mog prijatelja i kuma Nikolu Selakovića. Najvažnije je da on bude dobro i što pre sa svojom porodicom, koja večeras prolazi kroz pakao, a da sa svoje strane institucije bez odlaganja i zadrške urade svoj posao", napisao je Đurič na mreži „X".
Reagovala je i ministarka pravde Maja Popović.
„Zgranuta sam što je član Vlade Srbije pretučen na sred ulice u centru Beograda. Verujem da će odgovorni za ovaj napad biti ubrzo otkriveni i procesuirani. Fizički napad na funkcionera je posledica atmosfere linča i nasilja koju opozicioni političari sprovode prema onima koji drugačije misle“, navela je Popović u saopštenju.
Osuda je stigla i od ministra zaduženog za dijasporu Đorđa Milićevića koji je naveo da je napad na Selakovića, napad na institucije države Srbije, na demokratiju, na pravo na drugačije mišljenje i na osnovne civilizacijske vrednosti.
„Ovakvi postupci neće proći nekažnjeno, i država će preduzeti sve mere da se odgovorni najstrože kazne. Ne možemo i ne smemo dozvoliti da Srbija postane društvo u kojem će bilo ko, bez obzira na svoju funkciju ili politički stav, biti žrtva nasilja“, naveo je Milićević u saopštenju.
0 komentara