Godišnji koncert Škole folklora „Venac“, na sceni 260 mladih igrača
U Domu kulture u Gračanici održan je godišnji koncert Škole folklora „Venac“, koji je na sceni okupio 260 dece, budućih čuvara bogatog srpskog kulturnog nasleđa.
Koncert je održan u utorak uveče, a publika je imala priliku da uživa u nastupima Omladinskog ansambla „Venac“, kao i u nastupima pet škola folklora „Venac“ - iz Gračanice, Lapljeg Sela, Lepine, Donje Brnjice i Livađa, koje su kroz igru i pesmu predstavile narodnu tradiciju Srbije.
Kako se navodi u saopštenju ovog ansambla, poseban doprinos atmosferi dali su gosti koncerta – KUD „Mokra Gora“ iz Zubinog Potoka i KUD „Simonida“iz Raniluga.
Po okončanju koncertnog programa, veče je zaokruženo zajedničkim druženjem dece uz posluženje i muziku.
Godišnji koncert je još jednom potvrdio značaj kontinuiranog rada sa najmlađima i negovanja narodne igre i pesme kao važnog dela kulturnog identiteta srpskog naroda, navodi se u saopštenju.
Pokrovitelj koncerta je Ministarstvo kulture Srbije.
Škola folklora „Venac“ formirana je 2014. godine.
„Kolektiv 'Venca' zna koliko je napora uloženo u rad Škole folklora, ali zbog cilja koji imamo znamo da se sve to isplati jer ulažemo u našu decu i kulturu našeg naroda“.
0 komentara