Čitaku: Kurtijeva izjava o 400.000 zaposlenih poznata laž manipulatora i populiste

Vljora Čitaku
Izvor: Ekonomia Online

Potpredsednica Demokratske partije Kosova Vljora Čitaku kaže da je izjava premijera Aljbina Kurtija o 400.000 zaposlenih laž, nazivajući ga "manipulatorom i populistom".

Čitaku je na Fejsbuku istakla da "Kurti zapošljava ljude samo u Nemačkoj", pozivajući se na podatke Agencije za statistiku o odlasku mladih sa Kosova.

"Poznato je da populisti i manipulatori uzimaju jednu istinu i mešaju je sa deset laži. Takva je bila Kurtijeva izjava o 400.000 zaposlenih. Premijeru, vi zapošljavate ljude samo u Nemačkoj. Ne verujete meni, verujte podacima Agencije za statistiku”, rekla je Čitaku.

Kosovski premijer Aljbin Kurti saopštio je danas da je prvi put na Kosovu u privrednom sektoru evidentireno 400.000 aktivnih radnih mesta.

Kurti je naveo da je taj podatak pokazatelj uspeha radne i ekonomske poliitke na Kosovu.