Cvijanović: Ono što radi Priština je bezbednosna pretnja za ceo region

Željka Cvijanović
Izvor: BN TV

Predsedavajuća Predsedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović osudila je današnju primenu sile prištinskih vlasti na severu Kosova.

Srpska članica Predsedništva rekla je da "ono što rade razularene privremene institucije u Prištini predstavlja bezbednosnu pretnju za ceo region".

Ona je, prenosi RTV, dodala da je sve što se poslednjih godina dešava na Kosovu sramota SAD i EU i ljaga na njihovom obrazu.

"Ovo je još jedan pokazatelj sa kakvim se izazovima suočava Srbija i koliko je važno očuvati političku stabilnost kako bi država bila u stanju da u svakom trenutku adekvatno odgovori na sve provokacije i pritiske", rekla je Cvijanović za Srnu.

Podvukla je da daje punu podršku rukovodstvu Srbije u svim njihovim naporima na zaštiti Srba na Kosovu, kao i interesa države Srbije.