Demokracija: Samoopredeljenje razmatra da predloži Vetona Suroija za predsednika
Izvor: Lajmi
Unutar Pokreta Samoopredeljenje pokrenuto je pitanje kandidature publiciste Vetona Suroija za predsednika, ali postoji neizvesnost kako bi druge stranke prihvatile taj predlog, prenosi Demokracija, pozivajući se na izvore u toj stranci.
Suroi se u intervjuima često slagao sa stavovima premijera Aljbina Kurtija, dok je nekoliko puta iznosio kritike na račun predsednice Vjose Osmani.
Poslednji ustavni rok za izbor predsednika Kosova ističe sutra, a ostaje da se vidi da li će Samoopredeljenje predložiti Suroija kao mogućeg „konsenzusnog“ kandidata, piše Demokracija.
Njegovo ime često je razmatrano za visoke državne funkcije, poput mesta ministra spoljnih poslova, a on je takođe, uz podršku Kurtija, pokušavao da dođe i do regionalnih funkcija, kao što je pozicija generalnog sekretara Saveta za regionalnu saradnju, ali bez uspeha.
0 komentara