Đoši: Kurti odbio zahtev SAD, ali prihvatio da se potčini destruktivnoj politici Srbije
Poslanik Demokratske partije Kosova Betim Đoši rekao je da je kosovski premijer Aljbin Kurti odbio prijateljski zahtev i savet Sjedinjenih Američkih Država, ali je prihvatio da se potčini politici Srbije.
Đoši je na Fejsbuku dodao da Kurti danas sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem pregovara o "unutrašnjoj stvari i odluci Kosova".
"Aljbin Kurti je odbio prijateljski zahtev i savet SAD, ali je prihvatio da se potčini diktatu i destruktivnoj i neprijateljskoj politici Srbije. O takvim odlukama premijer Kosova treba da razgovara samo sa kosovskim prijateljima, posebno sa Amerikancima. Svako sedenje za stolom radi pregovora sa Srbijom o odluci suverene vlade države koju ona predstavlja je potčinjavanje", istakao je on.
Prema njegovim rečima, ovaj podnesak je osnaživanje Srbije u unutrašnjim poslovima Kosova.
"Vučić će danas reći Kurtiju kako da reši unutrašnje pitanje države Kosovo, kao i pitanje nelegalnih registarskih tablica koje izdaje Srbija", dodao je Đoši.
0 komentara