Drecun: Otkud Lajčaku pravo da u izjavama revidira Briselski sporazum?
Izvor: You Tube/Print Screen
Bivši predsednik skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju Milovan Drecun rekao je, komentarišući izjavu specijalnog izaslanika EU Miroslava Lajčaka, da je sve u vezi sa ZSO već dogovoreno i potpisano i da treba da se ostvari, da tu postoje dve nove informacije, piše Kurir.
"Jedna je da će pregovori biti nastavljeni, ali se ne zna ništa o pravljenju ZSO. Čuli smo i ono što Lajčak u Prištini nije rekao, da je normalno očekivati promenu tzv. Ustava Kosova. Nisu približeni stavovi dve strane i videćemo šta će Lajčak učiniti. Za EU bi bio veliki neuspeh prekid pregovora", rekao je Drecun u "Usijanju dana" na Kurir televiziji.
Drecun kaže i da su neke Lajčakove izjave dvosmislene i upitao "otkud njemu pravo da u izjavama revidira Briselski sporazum".
Istovremeno, istakao je Drecun, Priština pokušava da pravno legalizuje izbegavanje sprovođenja Briselskog sporazuma.
1 komentara