Gaši: Kurti neće prihvatiti predsednika koga predlože druge stranke
Analitičar Astrit Gaši izjavio je da sumnja da će premijer u tehničkom mandatu Aljbin Kurti prihvatiti scenario u kojem predsedničkog kandidata predlaže neka druga stranka, preneo je Dukađini.
Gaši je rekao da ne veruje ni u jednu varijantu po kojoj je donošenje odluke o predsedniku van Kurtijeve kontrole.
„Ne verujem ni u jednu varijantu da će Kurti dozvoliti nekom drugom da bira predsednika. I ni u kom smislu ne može da prihvati da predlog dolazi od nekog drugog“, kazao je Gaši.
Kako je dodao, iako su mi izvori u Pokretu Samoopredeljenje rekli da je moguće da će drugima reći da daju tri imena za predsednika, ne veruje da će se to zaista i dogoditi.
„To će biti taktički potez da se krivica prebaci. Ne zaboravimo ni na trenutak da rizikujemo da idemo u treći krug izbora, u kome ćemo morati da pitamo ko je kriv, a postoje samo četiri aktera. To jest, ne tražite krivicu od 100.000 ljudi, već od tri stranke“, rekao je Gaši, prenosi Dukađini.
0 komentara