Kajtazi: Policija se pokorila Svečlji, zašto ga nisu ispitali o vezama s uhapšenim zbog droge
Novinar Vehbi Kajtazi ocenio je da se Kosovska policija stavila pod kontrolu ministra u tehničkom mandatu Deljalja Svečlje i postavio pitanje zašto ga policija nije ispitala o njegovoj povezanosti sa Šemsijem Bahtrijem koji se sumnjiči za trgovinu drogom, piše Gazeta blic.
Kajtazi je reagovao na medijska saznanja da je Svečlja pretio šefovima policije i gotovo ih psovao jer ga nisu obavestili o velikoj akciji protiv trgovine drogom, u kojoj je uhapšena osoba bliska njemu.
Dodaje da se policija praktično stavila pod kontrolu Svečlje, uprkos njegovim, kako kaže, sumnjivim vezama sa uhapšenim u međunarodnoj akciji protiv trgovine narkoticima.
On je postavio pitanje zašto policija nije ispitala Svečlju o njegovoj povezanosti sa Šemsijem Bahtrijem, koji je uhapšen u pomenutoj velikoj policijskoj operaciji.
Prema pisanju medija, Šemsi Bahtiri, za kojeg se navodi da je „šef“ organizovane kriminalne grupe, je aktivista Pokreta Samoopredeljenje u prištinskom ogranku stranke.
Na jednoj od fotografija je zajedno za stolom sa ministrom policije u tehničkom mandatu Dželjaljom Svečljom i sa poslanikom Adnanom Rustemijem.
0 komentara