Kancelarija za KiM: Međunarodni predstavnici da ulože sve napore za oslobađanje privedenih na Gazimestanu
Kancelarija za Kosovo i Metohiju Vlade Srbije saopštila je da će obavestiti sve međunarodne predstavnike o privođenju više Srba nakon obeležavanja Vidovdana i parastosa na Gazimestanu, nazivajući taj postupak sramnim i besprizornim činom represije režima Aljbina Kurtija.
„Zahtevamo da međunarodni predstavnici ulože sve svoje napore i diplomatske aktivnosti kako bi se svi privedeni oslobodili, a njima će svakako biti obezbeđena pravna pomoć“, navodi se u saopštenju.
Kako se dodaje, iako je obeležavanje Vidovdana na Gazimestanu prošlo u dostojanstvenom tonu i duhu ovog velikog praznika, „Kurtijeva policija, sprovela je još jedan necivilizacijski akt nasilja suprotan duhu mira, tolerancije i pomirenja“.
„Kako smo obavešteni od strane naših predstavnika na terenu, privedeno je više Srba sa Kosova i Metohije, ali i iz centralne Srbije. Kurtijeve falange su na izlasku sa Gazimestana ugurale više Srba u unapred postavljene improvizovane limene bokseve, a potom ih policijskim automobilima odvezle u nepoznatom pravcu. Priština je i ovaj veliki praznik iskoristila kao povod za odmazdu nad Srbima i uskraćivanje osnovnih ljudskih prava našem narodu, pre svega da slobodno i bez straha, u miru obeležavaju svoje nacionalne praznike“, kaže se u saopštenju Kancelarije za KiM.
0 komentara