Kljinaku: Za sutra zakazan protest protiv Euleksa
Vršilac dužnosti šefa Organizacije veterana OVK Faton Kljinaku objavio je da je ta organizacija zakazala protest protiv Euleksa i ZPS za sutra u 12 sati.
On je u objavi na Fejsbuku rekao da Kancelarija specijalizovanog tužioca u Hagu i Euleks uznemiruju porodice njegovih saboraca i porodice palih boraca, slanjem nepoznatih osoba na njihova vrata "sa kapama na glavi, zbog navodnog davanja intervjua i oduzimanja ličnih telefona."
"Ovo što nam rade ovi stranci, dešava se u našoj zemlji kao što je bilo u vreme osvajača, a naše institucije ćute. Stoga, imajući ovo u vidu, sazivamo protest protiv Kancelarije specijalnog tužilaštva i Euleksa, u njihovom sedištu u Kosovu Polju, sutra, 15. septembra 2023. godine, u 12 časova. Pozivamo vas da učestvujete u protestu", napisao je Kljinaku.
Jedinice Euleksa jutros ranije izvršile su pretres kuće nekadašnjeg pripadnika OVK Behara Beriše u Prištini., što je povod za pozov na protest.
0 komentara