Kurti se ponovo sastao sa Abdidžikuom

Aljbin Kurti
Izvor: Kosovo Online

Predsednik Pokreta Samoopredeljenje i premijer Kosova Aljbin Kurti ponovo se sastao sa predsednikom Demokratskog saveza Kosova Ljumirom Abdidžikuom, saznaje Koha.

Prema pisanju Kohe, sastanak se održava u prostorijama Skupštine Kosova, a dvojica partijskih lidera sastala su se tri puta u roku od nedelju dana, u pokušaju postizanja dogovora o pitanju izbora predsednika.

Njih dvojica su se sastali i juče, kada je Abdidžiku rekao da smatra da je politički konsenzus među partijama o imenu novog predsednika veoma teško postići, naglašavajući da nema odbijajući stav prema predsednici Vjosi Osmani.

„Nama niko nije došao sa 15 potpisa da traži još 15. Nije nam predloženo nijedno ime kako bi se tražili naši glasovi. Dakle, u ovoj fazi nemamo odbijajući stav ni prema kome. A ponajmanje prema gospođi Osmani“, rekao je Abdidžiku.

Kurti i Abdidžiku su se o istom pitanju sastali i prošlog ponedeljka.

Kurti je rekao da nema potrebnih 80 glasova za izbor predsednika i da sa trenutnim brojkama može samo da obezbedi potpise za dva kandidata.