Konjufca: Ono što se desilo u Skupštini Kosova je neprihvatljivo

Gljauk Konjufca
Izvor: Ekonomia Online

Predsednik Skupštine Gljauk Konjufca rekao je da je tuča koja se desila u Skupštini neprihvatljiva i da bi se pravosudni organi po zakonu trebali time pozabaviti ako je došlo do fizičkog napada, prenosi Reporteri.

„Ono što se desilo u Skupštini Kosova je zaista neprihvatljivo. Upotreba nasilja na ovaj način je kažnjiva i osuđujemo svi mi. Dakle, smatram da će zbog ovog nereda koji je namerno napravljen, odgovornost organa za sprovođenje zakona ako je došlo do fizičkog napada u Skupštini Kosova, to biti rešeno zakonom. To je drugi deo koji ne pripada nama, ali se to desilo samo u sali Skupštine Kosova i sve što se dešava stručno ispituju nadležni“, rekao je on.

Zamenica DPK Ganimete Musljiu je stavila Kurtijevu sliku na govornicu na kojoj je on predstavljen sa dugim nosom poput "Pinokija".

Tu sliku je uklonio i pocepao zamenik premijera Besnik Bisljimi, da bi potom zamenik DPK Mergim Ljuštaku, prišao  premijeru Kurtiju i polio ga vodom, nakon čega je usledio i fizički obračun među poslanicima i ministrima.