Maćedonci: Sporazum o saradnji u oblasti bezbednosti i komunikacija značajan za saradnju Kosova i SAD
Izvor: Kosovo Online
Vršilac dužnosti ministra odbrane Kosova Ejup Maćedonci kaže da je sporazum o saradnji u oblasti bezbednosti i komunikacija, koji su 13. maja potpisali komandant KBS-a Baškim Jašari i američki general Džon Filips, od velikog značaja za produbljivanje saradnje s Amerikom, piše Gazeta ekspres.
„Sporazum je proizvod prethodnog sporazuma koji su potpisali Aljbin Kurti i bivši američki ambasador u Prištini Džefri Hovenijer 2023. godine. Ali ovaj sporazum je od velikog značaja za produbljivanje saradnje s Amerikom, posebno u pogledu odbrane i bezbednosti jer se bavi pitanjima vezanim za komunikacije i bezbednost”, rekao je Maćedonci.
Dodao je da su SAD do sada potpisale 32. takva sporazuma.
„Mi smo 33. zemlja s kojom su SAD potpisale takav sporazum i postoje mogućnosti za saradnju u svim oblastima odbrane, posebno tehnologije i osetljivih podataka, kao i mnogih drugih elemenata vezanih za vojnu opremu”, naglasio je Maćedonci.
0 komentara