Muškoljaj: Nije sigurno da će Samoopredeljenje i DSK postići dogovor o izboru predsednika

Muškoljaj
Izvor: Reporteri

Analitičar Imer Muškoljaj izjavio je da uopšte nije sigurno da će Demokratski savez Kosova (DSK) i Pokret Samoopredeljenje postići dogovor o izboru predsednika Kosova.

Muškoljaj je rekao da mogućnost saradnje dve stranke u ovom procesu ne treba smatrati završenom stvari, ukazujući da još uvek nema garancije za takav dogovor.

„Apsolutno nije završena stvar, apsolutno nije sigurno da DSK i Samoopredeljenje mogu postići koaliciju, ne za vladu i Skupštinu, već za predsednika. Zašto bi Samoopredeljenje ulazilo u koaliciju sa DSK radi formiranja vlade, ako je sigurno da će zajedno sa DSK moći da izabere predsednika?“, rekao je Muškoljaj.

Kosovski premijer u tehničkom mandatu i lider Samoopredeljenja Aljbin Kurti je uputio je juče pozive za sastanke trima opozicionim strankama uoči konstitutivne sednice Skupštine, ali je samo Demokratski savez Kosova prihvatio da dođe na sastanak i najavio da će predsednik te partije Ljumir Abdižiku danas razgovarati sa Kurtijem.