Nagavci: Sigurnost dece prioritet Vlade Kosova
Ministarka obrazovanja na Kosovu Arberie Nagavci naglasila je da su dobrobit dece i njihova sigurnost prioriteti kosovske vlade, prenosi Telegrafi.
Nagavci ističe da je ministarstvo na čijem je čelu usvojilo politiku i razvilo didaktičke materijale za vaspitače i nastavnike, kao i savete i uputstva za učenike i roditelje.
„U sprovođenju politike zaštite dece, kao ministar prosvete, svakodnevno u svim opštinama održavamo informativne i konsultativne sastanke sa školskim osobljem, roditeljima, učenicima i službama i drugim stranama u cilju institucionalne koordinacije za dobrobit razvoja naše dece. Odobrili smo politike i izradili didaktičke materijale za vaspitače i nastavnike, i savete i uputstva za učenike i roditelje”, navela je Nagavci.
Nagavci je zahvalna na trudu i zalaganju kolega iz ministarstva i institucija sa kojima sarađuju.
„Samo zajedno možemo stvoriti bezbedno, zdravo i prijateljsko obrazovno okruženje”, dodala je ona.
0 komentara