Pacoli: U civilizovanom svetu nisam čuo da državni vrh vređa sudije i tužioce

Bedžet Pacoli
Izvor: Gazeta Express

Šef Alijanse za novo Kosovo Bedžet Pacoli izjavio je da u civilizovanom svetu političari na vlasti ne vređaju sudije i tužioce.

Pacoli je na Fejsbuku naveo da ne sumnja u Kurtijeve sposobnosti da vodi Kosovo, ali da želi da shvati kako napadi na sudije i tužioce doprinose situaciji.

„U civilizovanom svetu, posebno u najrazvijenijim zemljama sa konsolidovanom demokratijom (govorim iz dugog životnog iskustva sa Zapada), nikada nisam čuo da državni vrh vređa svoje sudije i tužioce. Ne sumnjam u sposobnosti našeg premijera da vodi narod Kosova, ali sam veoma radoznao da shvatim šta doprinosi 'upravljanju čistih ruku', kada ljudi koji pomažu u ovom procesu (tužioci i sudije), bivaju napadnuti od strane državnih lidera“, poručio je Pacoli.