Palmer o ruskim i kineskim vakcinama u Albaniji: Ne mešamo se u unutrašnju politiku

Metrju Palmer
Izvor: Facebook

Zamenik pomoćnika državnog sekretara i specijalni predstavnik Stejt departmenta za Zapadni Balkan Metju Palmer komentarišući izbor albanskog premijera Edija Rame da se stanovništvo vakciniše ruskim i kineskim vakcinama, rekao je da se Sjedinjene Američke Države ne mešaju u unutrašnje stvari Albanije.

Naglasio je pokušaj Albanije da vakciniše stanovništvo bez obzira na proizvođača vakcina.

„Kina i Rusija koriste drugu diplomatiju. Izbor vakcine pripada Albaniji. Ne mešamo se u unutrašnju politiku zemalja", rekao je Palmer.

Govoreći o izjavama ambasadorke Juri vezano za prilike u Albaniji, Palmer je rekao da su najvažniji transparentni izbori i nastavak reformi u pravosuđu.

“Važno je ono što je rekla Juri Kim, bila je jasna u izjavama. U Albaniji je postignut napredak u reformi pravosuđa, ali ima još puno posla da se uradi. Važno je održati transparentne izbore“, rekao je Palmer.

Govoreći o vojnim vežbama članica NATO, Palmer je rekao da se tu ubraja i Albanija. Naglasio je da je SAD posvećena vakcinaciji širom sveta.

Miodrag iz Peći
06. April 2021.
Eto, prećutnog pristanka Amera da narod KiM može primiti srpsku donaciju vakcina iz Kine i Rusije.
Posrednik može biti upravo Palmer. Tražeći priznanje u zamenu za živote svojih građana je ravno samoubistvu.