Peci: Svaki izgubljeni dan u konstituisanju Skupštine izgubljeni dan za Kosovo

Faton Peci
Izvor: Kosovo Online

Vršilac dužnosti ministra poljoprivrede, Faton Peci, na pitanje da li su postigli dogovor u roku od 48 sati, rekao da se očekuje da se to vidi tokom procesa glasanja, prenosi Ekonomija onlajn.

Peci ističe da su Kosovu potreben institucije i to što pre.

„Verujem da se očekuje proces glasanja. Kosovu su potrebne institucije što je pre moguće. U toku su diskusije. Proces glasanja u Skupštini će pokazati da li postoji rezultat ili ne“, rekao je Peci.

Poslanik Samoopredeljenja je istakao da je svaki dan izgubljen u procesu konstituisanja Skupštine Kosova „izgubljeno vreme za Kosovo“.

„S obzirom na ovo, mislim da bi to trebalo da se odrazi. Postoje tekuće diskusije, da vidimo rezultat. Epilog glasanja u Skupštini će pokazati da li ga ima ili ne“, rekao je on.