Preminuo Silvio Berluskoni
Bivši italijanski premijer i lider stranke "Forca Italija" Silvio Berluskoni preminuo je u bolnici u Milanu, javili su italijanski mediji, prenose Novosti.
Berluskoni (86), koji je tri puta predvodio vladu Italije, bio je 45 dana na lečenju u bolnici zbog infekcije pluća u vezi sa hroničnom leukemijom koja mu je ranije otkrivena, i otpušten je 19. maja.
Pre toga je bio hospitalizovan u januaru 2022. godine, kada je imao infekciju urinarnog trakta.
Berluskoni je dao ostavku na mesto premijera 2011. godine kad se Italija približila dužničkoj krizi "grčkog stila", oslabljen skandalima, uključujući i zloglasne "bunga bunga" zabave za koje je optužen da ih je oragnizovan.
Bio je optužen za podmićivanje 24 osobe, uglavnom mlade ženske gošće svojih zabava, kao i da je platio za seksualni odnos sa sedamnaestogodišnjom marokanskom plesačicom u noćnom klubu.
Vratio se u Senat italijanskog parlamenta nakon opštih izbora prošlog septembra.
0 komentara