Radna grupa Kosova i Saveta Evrope o vladavini prava, borbi protiv korupcije i slobodi medija

Radne grupe Kosovo i Savet Evrope
Izvor: Ekonomia Online

Radna grupa predstavnika kosovskih institucija i Saveta Evrope održala je sastanak, tokom koga je bilo reči rezultatima koje je Kosovo postiglo u oblasti vladavine prava, prenosi Ekonomija onlajn.

Na sastanku je razmatrana i borba protiv korupcije i sloboda medija, potrvdio je zamenik ministra unutrašnjih poslova Krešnik Ahmeti.

"U izvetaju Transparensi internešenel Kosovo je napredovalo za 20 mesta u poslednje dve godine. Kosovo je napredovalo za 23 mesta u pogledu slobode medija. Završetak početne faze članstva važan je momenat na našem putu ka punoj integraciji u međunarodnu zajednicu i Saveta Evrope i njegove mehanizame“, rekao je Ahmeti.

Direktor za koordinaciju programa Saveta Evrope Klaus Nojkrih rekao je da je SE pomogao Kosovu u borbi protiv korupcije i pranja novca.

"Kao što znate, aktivnost Saveta Evrope sa Kosovom je zasnovana na principu profesionalnih kapaciteta, zadržavajući neutralan pristup. U prošlosti smo realizovali projekte, projekte saradnje uključujući borbu protiv korupcije u smislu metodologije i pranja novca. U pravosudnom sistemu najvažnije je pomenuti rezultate izveštaja grupe eksperata protiv trgovine ljudima u smislu Istanbulske konvencije", rekao je on.