Rusta: Kurti izjave međunarodnih predstavnika može da naziva kako hoće, ali to su pretnje sankcijama
Poslanica Socijaldemokratske partije Teuta Rusta rekla je da premijer Kosova Aljbin Kurti može da naziva izjave međunarodnih predstavnika kako hoće, ali da su to ultimatumi i pretnje sankcijama, prenosi Koha.
Ona je istakla da trenutna situacija skupo košta Kosovo.
Prema rečima Ruste, Kurti ne treba da misli da su građani naivni i da tvrdi da ono što se dešava u poslednje vreme nije pretnja sankcijama.
„Neka Kurti naziva to kako hoćete, ali to su ultimatumi i pretnje sankcijama. Reči međunarodnih predstavnika zvuče teško i već skupo koštaju Kosovo. Poslednjih dana smo imali neke posledice po odnose sa međunarodnim predstavnicima. Premijer ima odgovornost da građane ne tretira kao ljude koji ne razumeju ništa. Uvreda je za građane Kosova reći da to nisu pretnje sankcijama, greška je reći da nema tenzije u odnosima“, rekla je Rusta.
Ona je dodala da će zastave Kosova postavljene na opštinskim objektima na severu biti uklonjene.
„Kurti nije morao da dovede situaciju do ove tačke. Otišlo je predaleko. Prethodne vladajuće stranke nisu stvorile međunacionalnu harmoniju, ali nije bilo ni sukoba. Danas, na prostorima gde žive Albanci i Srbi vladaju velike tenzije. Šta će vam zastava koja će odmah biti uklonjena? Šta znači to da je stavite na opštinske zgrade, jer želite da napravite zaoštravanje situacije i onda kažete da ste tu stvar hteli da izgurate do kraja, ali vam nisu dozvolili“, upitala je Rusta.
Prema njenim rečima, sve će to samo naštetiti odnosima Kosova sa međunarodnom zajednicom
"Kurti će se povući, ali želi da formira ZSO bez preuzimanja prevelike odgovornosti“, zaključila je Rusta.
0 komentara