Simić: Srbi sa KiM čuvaju zavet Vidovdana

Igor Simić
Izvor: Srpska lista

Član Predsedništva Srpske liste Igor Simić izjavio je danas u Beogradu, gde zajedno sa sunarodnicima sa Kosova prisustvuje skupu „Srbija jedna porodica“, da će u susret Vidovdanu slika jedinstva ogrejati srca svih Srba sa Kosova, prenela je Politika.

„Vidovdan je zavet svakog Srbina, gde god da je on živeo. A Srbi na Kosovu i Metohiji, i Srpkinje na Kosovu i Metohiji, su ljudi koji taj zavet žive svakoga dana i čuvaju to parče neba i parče zemlje za sve Srbe, ma gde oni živeli“, rekao je Simić za TV Informer.

Poručio je da je čast danas biti danas u Beogradu kao Srbin sa Kosova i Metohije.

„Kao što možete da vidite, srpski narod sa Kosova i Metohije šalje jasnu poruku: kad Srbija pobeđuje, Srbi sa Kosova i Metohije imaju budućnost. Nama je potrebna jaka, stabilna Srbija, bez podela. Nama je potrebna Srbija koja može da brani Srbe na prostoru Kosova i Metohije“, rekao je Simić.

Preneo je da su se tokom puta suočavali sa provokacijama od strane prištinskih vlasti.

„I danas je bilo provociranja, usput, naših autobusa. Policija je vršila nekakve preglede naših autobusa, privatnih vozila. Trudili su se na svaki mogući način da ovaj put otežaju. Ipak, bili smo spremni na sve“, rekao je Simić.

On je naveo da oni koji ne žele ništa dobro ni srpskoj državi ni srpskom narodu žele da Srbi budu razjedinjeni i slabi.

„Više od 7.000 Srba sa Kosova i Metohije je danas došlo. Ljudi su putovali od 350, 400 i 500 kilometara u jednom pravcu, od Sirinićke župe, Kosovskog pomoravlja, sa Kosova i Metohije, došli su ovde sa centralnog Kosova, sa Gazimestana ‒ da dođu i pošalju poruku jedinstva i pozovu sve na sloguˮ, rekao je Simić, preneo je Tanjug.