U ogranku DSK u Mitrovici dva partijska zvaničnika razrešena dužnosti

mustafa
Izvor: Gazeta Express

Šef ogranka Demokratskog saveza Kosova (DSK) u Južnoj Mitrovici Safet Kamberi, izjavio je da su na jučerašnjem sastanku, doneli jednoglasnu odluku o razrešenju dvojice predsedavajućih Tafilja Pecija i Bekima Muje, piše Gazeta Ekspres.

Do razrešenja je došlo zbog pritiska stranke, pošto su Peci i Muja od izbora 2017. godine sarađivali sa Agimom Bahtirijem suprotno odluci DSK i već dve godine obavljaju funkcije direktora u Opštini Južna Mitrovica koju je vodio Agim Bahtiri.

„To je duga priča. Od poslednjih izbora 2017. godine, kada su oni i neki drugi prekršili odluku DSK i formirali koaliciju sa Agimom Bahtirijem i nakon toga zauzeli funkcije u opštini. Zahtev stranačkih ogranka bio je da preduzmemo mere za ljude koji ne poštuju odluke stranke. Nastavili su da štete imidžu stranke. I sinoć smo na sastanku ogranka odlučili da ih razrešimo“, rekao je Kamberi.

Upitan da li takav razvoj događaja ima veze sa nedavnim sukobom lidera DSK Ise Mustafe i Vjose Osmani, Kamberi je to kategorički negirao.

„To nema nikakve veze sa temom Vjosom Osmani“, zaključio je šef ogranka DSK u Mitrovici.

Optužbe protiv Kamberija izneo je Peci, koji kaže da u Mitrovici većina predsednika podružnica podržava Vjosu Osmani, a ne Isu Mustafu.

 „Takva odluka je doneta zbog njihove frustracije, jer su preko 80 odsto predsednika pristalice Vjose Osmani“, naveo je Peci i dodao da bi između Ise Mustafe i Vjose Osmani izabrao Osmani.

„Mi kao aktivisti DSK, između rugovizma Hakija Rugove i Ise Mustafe, kao i rugovizma Ibrahima Rugove i Vjose Osmani, biramo ovo drugo. Biramo doslednost, držeći reč i dostojanstvo. Presudu će doneti građani na sledećim lokalnim i republičkim izborima ", zaključio je Peci.